Ми у соціальних мережах  

   

mpk2

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

logo

   

logostat

   

Advocats

   

146

   

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

   

Відшкодування матеріальної шкоди внаслідок нападу собаки

Деталі
Зразок правової консультації

Домашні тварини, в тому числі собаки, є об’єктами права власності і за них несуть відповідальність їх власники. Якщо особі завдано не великої тяжкості ушкодження, і ви не маєте бажання подавати заяву до міліції чи позов до суду щодо відшкодування шкоди, то можете врегулювати ситуацію домовившись із власником собаки, або надіславши йому претензію (вимогу) на яку згідно ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України, власник собаки повинен відреагувати протягом семи днів. В такій претензії – вимозі, особа описує ситуацію, вказуєте свої пошкодження, які підтверджуються довідкою з лікарні та суму збитків, яку хочете отримати від протилежної сторони. Після нападу собаки, слід зробити все, щоб зберегти здоров’я і життя (ізолювати тварину, зупини кровотечу, викликати карету швидкої допомоги, тощо). Зробити фото/відео місця нападу, собаки та її власника за допомогою будь-якого пристрою з функцією фото / відео, який є у вас або свідків чи перехожих.

 

Потрібно взяти дані у свідків події – телефони, прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання, та у власника собаки. Обов’язково звертайтесь до лікарні, де вимагайте щоб вам у довідці чітко вказали причину та рівень ушкоджень. Зберігайте всі чеки на лікарські препарати, які будете купувати для лікування.

 

Відшкодування шкоди шляхом подання позовної заяви

 

Врегулювати ситуацію можна і в цивільному процесі, подавши позов до суду про відшкодування шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки. У ч. 1 ст. 1187 ЦК України розтлумачено, що одним із джерел підвищеної небезпеки є діяльність, пов’язана з утриманням службових собак та собак бійцівських порід, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

 

В ч. 2 ст. 1187 ЦК України визначено, що шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє об’єктом, утримання якого створює підвищену небезпеку. Тобто, законодавчо закріплено, що власник собаки, яка здійснила напад і завдала ушкоджень, відшкодовує шкоду у повному обсязі.

 

Особа (позивач) може подати позовну заяву, де докладно описано подію, яка сталася та у позовних вимогах зобов’язати власника собаки (відповідача) відшкодувати позивачу вартість лікування, судовий збір, а також, відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України, моральну шкоду. Оскільки позовні вимоги викладатимуться в одній позовній заяві, подавати її слід до суду за місцезнаходженням відповідача. Дуже важливо додавати до позовної заяви копії довідок з лікарні, чеків на лікарські препарати, фото та відео докази, а також, надзвичайно важливим є надати докази того, що та чи інша конкретна особа є власником собаки, яка здійснила напад. Такими доказами можуть бути довідка з Центру ідентифікації тварин при місцевих органах влади, показання свідків, які можуть підтвердити, що конкретна особа являється власником собаки, фото та відео докази тощо.

Окремі нормативно-правові акти, які регулюють питання:

Стаття 1167 Цивільного кодексу України;

 

Стаття 1187 Цивільного кодексу України.

   

logo openeurope

   

logo fullsize

   

fakt koruptsiji 1

   

1pracia

   

Reyestr GO

   

Анкетування представників ГО  

4

   

peremishcheni

   
DNA 219x116
   
   
© 2014 Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua