Ми у соціальних мережах  

   

mpk2

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

logo

   

logostat

   

Advocats

   

146

   

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

   

Завершився Тиждень протидії булінгу

Деталі

БулінгЗ 16 по 20 вересня 2019 року Міністерством юстиції України оголошено Всеукраїнським тижнем протидії булінгу. Регіональний та місцеві центри з надання БВПД у місті Києві провели уроки, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища.

Так, у рамках кампанії «Стоп булінг» загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» головний спеціаліст відділу організації надання БВПД Регіонального центру Олексій Глечик відвідав міську спеціалізовану молодіжну бібліотеку "Молода гвардія", де виступив перед учнями восьмого класу Спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 165, у той час як заступник директора Роман Мотричук та начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомогиЛівобережного місцевого центру Марина Сидоренко були у п’ятому класі Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 105 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу, а директор Правобережного центру Сергій Бреус - учнів сьомих та восьмих класів Ліцею № 142.

РЦ

Під час заходів крім переглядів відео та проведення ситуаційних ігор дітям та вчителям роз’яснювалось про поняття булінгу та його види, дізнались про ознаки булінгу та відповідальність за його вчинення, що робити жертвам булінгу та як діяти свідкам булінга, окрему увагу фахівці центрів акцентували на тому, де отримати правову та психологічну допомогу постраждалим.

Лівобережний МЦ

*Довідково:

Булінг - дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Види булінгу:

- фізичний;

-психологічний;

- економічний;

- сексуальний,

- із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).

Ознаки булінгу:

- систематичність (повторюваність);

- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;

- наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Відповідальність за вчинення булінгу:

•   Булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи - штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.

•   Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

•   Якщо булінг (цькування) вчинить дитина до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

•   Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.

Правобережний МЦ

Нагадуємо про те, що отримати консультацію або допомогу з будь-якого цивільного або адміністративного питання, а також звернутися по представництво у суді можна по буднях з 9:00 до 18:00 без обідньої перерви в одному з київських місцевих центрів або бюро правової допомоги:

Лівобережний київський місцевий центр

Адреса: вул. Сімферопольська, 5/1 

Телефон:(050) 037-55-87

Лівобережне київське бюро правової допомоги

Адреса: бул-р Верховної Ради, 33/1

Телефон: (050) 037-55-87
Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Правобережний київський місцевий центр

Адреса: вул. Єреванська, 32
Телефон: 593-97-60
Електронна адреса: 
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

За єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги 0 (800) 213 103 завжди можна отримати інформацію щодо того, хто має право на безоплатну правову допомогу, можливості та порядку її отримання, актуальні адреси центрів та бюро правової допомоги по всій Україні або з інших питань функціонування системи безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

   

logo openeurope

   

logo fullsize

   

fakt koruptsiji 1

   

1pracia

   

Reyestr GO

   

Анкетування представників ГО  

4

   

peremishcheni

   
DNA 219x116
   
   
© 2014 Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua