Як зарахувати загальний трудовий стаж для призначення пенсії, якщо трудова книжка заповнена з порушеннями?

Деталі
Дата публікації: Середа, 12 червня 2019, 12:58
Share

Лілія ЛукацькаПенсіонерка звернулась до Лівобережного об’єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо призначення їй пенсії, надала усі необхідні для цього документи, однак Пенсійний фонд відмовився брати до уваги її трудову книжку при визначенні загального трудового стажу.

Свою відмову орган ПФУ мотивував тим, що «вбачаються порушення затвердженої Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, а саме: перший запис про зарахування на роботу внесений 23.10.1976, а дата заповнення трудової книжки 05.07.1977, що порушує вимоги пункту 2.2. Інструкції; виправлення дати народження на першій сторінці не відповідає вимогам пункту 2.13 Інструкції. Враховуючи вище викладене та вимоги чинного законодавства взяти до розгляду трудову книжку від 05.07.1977 не має підстав». Керуючись Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, загальний трудовий стаж жінці був порахований без трудової.

У таких випадках адвокат Лілія Лукацька радить звертатись до суду з позовною заявою про визнання дій органів ПФУ протиправними.

«У позові ми вказали, що дата заповнення трудової книжки ніяким чином не впливає на загальний трудовий стаж. За неправильне оформлення трудової книжки несе відповідальність працівник підприємства, який оформлює трудову книжку. Крім того, у нашому випадку жінка оформлювалась на роботу в Узбекській РСР, тому підприємство керувалося Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженою постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 № 162, а Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, на яку посилаються у Пенсійному фонді, діє на території України і прийнята у 1993 році. Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Тобто, цей Порядок можна застосовувати лише за відсутності трудової книжки або записів про періоди роботи. Така ситуація свідчить про перевищення повноважень органами ПФУ в частині основних завдань управління, а також про порушення прав клієнта щодо належного визначення трудового стажу на підставі трудової книжки. Усе загалом призвело до грубого порушення Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об’єднані управління, затвердженого постановою Правління ПФУ від 22.12.2014 № 28-2» - зазначила адвокат Лілія Лукацька.

Майже два роки ця складна справа неодноразово слухалась спочатку у Деснянському районному суді міста Києва, а потім в Окружному адміністративному суді. За цей час Лівобережне об’єднане управління Пенсійного фонду України в місті Києві реорганізовано у Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві. Але 25 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва повністю задовольнив позов та зобов’язав Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії з урахуванням загального трудового стажу на підставі трудової книжки.

З рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.04.2019 у справі № 2а/754/254/18 можливо ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81428758

Нагадуємо про те, що отримати консультацію або допомогу з будь-якого цивільного або адміністративного питання, а також звернутися по представництво у суді можна по буднях з 9:00 до 18:00 без обідньої перерви в одному з київських місцевих центрів або бюро правової допомоги:

Лівобережний київський місцевий центр

Адреса: вул. Сімферопольська, 5/1 

Лівобережне київське бюро правової допомоги
Адреса: бул-р Верховної Ради, 33/1

Телефон: 292-53-65, 292-56-63 
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Правобережний київський місцевий центр

Адреса: вул. Кривоноса, 2-А
Телефон: 593-97-60
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

За єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги 0 (800) 213 103 завжди можна отримати інформацію щодо того, хто має право на безоплатну правову допомогу, можливості та порядку її отримання, актуальні адреси центрів та бюро правової допомоги по всій Україні або з інших питань функціонування системи безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).