Ми у соціальних мережах  

   

mpk2

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

logo

   

logostat

   

Advocats

   

146

   

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

   

Делегація правників з Киргизької Республіки ознайомилася з роботою київських центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Деталі

KR13Система безоплатної правової допомоги становиться і розвивається для того, щоб попереджувати випадки порушення прав людини – саме такий висновок зробили правники з Киргизької Республіки, які відвідали Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві.

Під час візиту гості, серед яких представники Мін’юсту, Верховного суду та адвокатури Киргизької республіки, перш за все дізналися про особливості щоденної роботи чергової часини центру, яка цілодобово приймає повідомлення про затримання осіб та залучає адвокатів для надання безоплатної правової допомоги.

Заступник директора Регіонального центру Михайло Харін акцентував увагу колег на повноваженнях регіонального і місцевих центрів та досягненнях системи БПД.

Як зазначив Михайло Харін, найбільша гордість системи – виправдувальні вироки. Завдяки ранньому доступу до безоплатної правової їх кількість постійно зростає. Так, за період функціонування системи з 2013 року, кількість виправдувальних вироків збільшилась приблизно в 3,5 рази.

KR6

Крім цього, він повідомив, що з метою запобігання порушення прав осіб, затриманих за підозрою у вчиненні кримінального або адміністративного правопорушення на захист і безоплатну правову допомогу, Міністерство юстиції України та Міністерство внутрішніх справ підписали спільний наказ про розміщення друкованої продукції, плакатів та наліпок, про права осіб на захист та безоплатну вторинну правову допомогу в підрозділах Національної поліції України. Отож, кожен, хто буде знаходитись у районному відділі поліції знатиме, що має право на адвоката за рахунок держави.

Представники делегації, в свою чергу, цікавилися практичними питаннями фінансування системи БПД та оцінювання якості надання правової допомоги.

KR7

Отож, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Микола Личик поділився досвідом оцінювання якості надання правової допомоги під час моніторингу судових засідань, розказав про стандарти якості, якими керуються адвокати під час своєї професійної діяльності. Крім цього він проінформував про пілотний проект Офісу громадського захисника, завданням якого є підвищення якості надання БВПД у кримінальних провадженнях, запровадження інституту наставництва.

Особливу увагу гості звернули на калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокату. А адвокат системи БПД Леся Ігнатенко роз’яснила колегам всі нюанси цього обчислення. Як результат, правники з Киргизької Республіки виявили бажання запозичити цей досвід і для своєї системи.

KR8

Під час візиту до Третього київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги представники делегації ознайомились з роботою місцевих центрів, рівень довіри до яких постійно зростає. Так, наразі, кожний сотий киянин – клієнт київських місцевих центрів. Крім цього, директор центру Юрій Рудих проінформував про роботу дистанційних консультаційних пунктів, яких в столиці більше 20, взаємодію з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Особливу увагу він приділив досягненням київських місцевих центрів, зокрема розповів про те, що понад 26000 осіб отримали консультації від фахівців у приміщенні центрів та на базі дистанційних консультаційних пунктів, видано 4469 доручень адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Директор Четвертого київського місцевого центру з надання БВПД Сергій Бреус ознайомив присутніх з практикою проведення правопросвітницьких заходів центру – Школи активних громадян для молоді, Школи рівних можливостей для людей з порушенням зору, правничого факультету Університету третього віку. Він також акцентував увагу на пріоритетності допомоги найбільш незахищеним верствам населення. Так, з метою забезпечення прав осіб з інвалідністю, фахівці місцевих центрів здійснюють виїзд за місцем проживання до осіб, які мають складнощі з пересуванням.

KR3

KR4KR5

Присутні на зустрічі представники органів місцевого самоврядування та Центру сім'ї Дарницького району, які є постійними партнерами центрів з надання БВПД розповіли про співпрацю у сфері надання допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також людям, щодо яких застосовується насильство в сім’ї.

Адвокат-цивіліст Ірина Подкопаєва поділилася досвідом роботи у системі безоплатної правової допомоги. Вона порівняла роботу з клієнтами за дорученням місцевих центрів та клієнтами, які працюють з адвокатами на комерційній основі, відзначивши, що адвокати мотивовані надавати безоплатну правову допомогу.

Підбиваючи підсумки, директор регіонального центру Оксана Василяка відмітила, що система БПД постійно вдосконалюється та переорієнтовується з урахуванням відповідних потреб громади. Також постійно вдосконалюється й механізм оплати послуг адвокатів, порядок отримання БПД тощо.

Слід зазначити, що учасники зустрічі обмінялись контактними даними для подальшого обміну досвідом та співпраці.

KR1

   

logo openeurope

   

logo fullsize

   
   

fakt koruptsiji 1

   

1pracia

   

Reyestr GO

   

Анкетування представників ГО  

4

   

peremishcheni

   
   
DNA 219x116
   
   
© 2014 Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua