Ми у соціальних мережах  

   

mpk2

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

logo

   

logostat

   

Advocats

   

146

   

На сайті 37 гостей та відсутні користувачі

   

Адвокат Ярослав Новіков консультує, коли настає відповідальність осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, у разі невиконання умов, встановлених вироком суду

Деталі

Ярослав НовіковСектор ювенальної пробації міста Києва подав до суду клопотання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням на реальну міру покарання у зв'язку із трьома неявками юнака на реєстрацію, нібито, без поважних причин. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві доручив здійснювати захист неповнолітнього клієнта адвокатові Ярославу Новікову.

У клопотанні зазначалось про направлення викликів, виїзди представників органу пробації до місця мешкання клієнта для бесід, про попередження його з’явитись на реєстрацію телефонним зв’язком та через третіх осіб.

Адвокатові Ярославу Новікову вдалось спростувати доводи органу пробації, у тому числі факти отримання викликів, та довести у суді, що клієнтом були зроблені чисельні шляхи виправлення, а неявки на реєстрацію виникли внаслідок об’єктивних обставин. Як наслідок, у задоволенні клопотання сектора ювенальної пробації Дарницький районний суд міста Києва відмовив.

Що необхідно знати для захисту своїх прав від незаконних звинувачень органів пробації?

Адвокат Ярослав Новіков зазначає:«У статті 63 Кримінально-виконавчого кодексу України (далі - КВК України) закріплено, що органами, які здійснюють нагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, є уповноважені органи з питань пробації за місцем проживання засудженого, а стосовно військовослужбовців - командирами військових частин.

До соціально-виховної роботи із засудженими, можуть залучатися працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також громадські об’єднання, релігійні та благодійні організації.

За статтею 4 Закону України «Про пробацію» метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

За вимогами статті 12 цього ж Закону, пробація щодо неповнолітніх спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.

Законодавством передбачені дії органу пробації у разі порушення засудженим умов покарання з випробуванням.

Так, у статті 166 КВК України зазначено, що якщо засуджений не виконує обов’язки, встановлені цим Кодексом, Законом України «Про пробацію», а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.

За загальним правилом, передбаченим статтею 78 Кримінального кодексу України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов'язки, або систематично вчиняє правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.

Статтею 166 КВК України визначено, що відповідальність настає у разі невиконання засудженим, звільненим від відбування покарання з випробуванням, обов’язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення. У разі виявлення такого, орган пробації застосовує до засудженого письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.

Застосувати таке попередження орган пробації може у разі невиконання засудженим хоча б одного з обов’язків, визначених законом та покладених на нього судом, за відсутності об’єктивних обставин, що фактично позбавляють засудженого можливості їх виконувати і документально підтверджені.

Систематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, є вчинення засудженим протягом іспитового строку трьох і більше таких правопорушень.»

Детально ознайомитись зі справою № 753/9210/18, у якій адвокат Ярослав Новіков надавав правову допомогу неповнолітньому, можна за посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80049665

Нагадуємо про те, що отримати консультацію або допомогу з будь-якого цивільного або адміністративного питання, а також звернутися по представництво у суді можна по буднях з 9:00 до 18:00 без обідньої перерви в одному з київських місцевих центрів:

Лівобережний київський місцевий центр

Адреса: бул-р Верховної Ради, 33/1 
Телефон: 292-53-65 
Електронна адреса:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Правобережний київський місцевий центр

Адреса: вул. Кривоноса, 2-А
Телефон: 593-97-60
Електронна адреса:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

За єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги 0 (800) 213 103 завжди можна отримати інформацію щодо того, хто має право на безоплатну правову допомогу, можливості та порядку її отримання, актуальні адреси центрів та бюро правової допомоги по всій Україні або з інших питань функціонування системи безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

   

logo openeurope

   

logo fullsize

   

fakt koruptsiji 1

   

1pracia

   

Reyestr GO

   

Анкетування представників ГО  

4

   

peremishcheni

   
DNA 219x116
   
   
© 2014 Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua