Ми у соціальних мережах  

   

mpk2

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

logo

   

logostat

   

Advocats

   

146

   

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

   

Стягнення заборгованості за заробітною платою звільненому працівнику

Деталі  

 

Зразок правової консультації

Особи, які були звільнені з підприємства, установи, організації усіх форм власності, та яким не було виплачено заробітну плату за відпрацьований період мають право на її сплату.

 

Якщо підприємство, установа, організація усіх форм власності не виплатила заборгованість за заробітною платою звільненому працівнику, цим вона грубо порушила чинне трудове законодавство, а саме норми ст.47, ст. 115 та ст. 116 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідні строки, а також при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

 

Для захисту порушених прав особа має право звернутися у встановленому законодавством порядку, а саме відповідно до ст. 118 та ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України, з позовною заявою до відповідного суду для стягнення заборгованості по заробітній платі з підприємства, установу, організації, з якою дана особа перебувала в трудових відносинах.

 

При правильному викладенні позовних вимов та наданні доказів працевлаштування та заборгованості за заробітною платою, суд, як правило, задовольняє такі вимоги.

Окремі нормативно-правові акти, які регулюють питання:

Кодекс законів про працю України;

 

Цивільний процесуальний кодекс України.

   

logo openeurope

   

logo fullsize

   

fakt koruptsiji 1

   

1pracia

   

Reyestr GO

   

Анкетування представників ГО  

4

   

peremishcheni

   
DNA 219x116
   
   
© 2014 Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua