Відбулась міжрегіональна нарада з керівництвом окремого контрольно-пропускного пункту «Київ»

Деталі

DSC 0118

26 вересня 2017 року директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Оксана Василяка та директор Третього київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Рудих, взяли участь у міжрегіональній нараді з керівництвом окремого контрольно-пропускного пункту «Київ», щодо взаємодії з питань надання правової допомоги затриманим особам.

Під час наради були розглянуті питання щодо забезпечення доступу адвокатів до затриманих на відповідних територіях аеропортів, своєчасності інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, своєчасного призначення та прибуття адвокатів.

Також наголошено на актуальних питаннях надання правової допомоги біженцям та особам, які потребують додаткового або тимчасового захисту та окреслено основні напрямки діяльності місцевих центрів з надання безоплатної второнної правової допомоги. 

Наприкінці наради обговорено можливість проведення спільних заходів з центрами надання безоплатної правової допомоги, адвокатами та працівниками Державної прикордонної служби України, уповноваженими на здійснення затримання осіб.

DSC 0119DSC 0120DSC 0123 

Довідково
Відповідно до статті 17 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує участь захисника особам, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт, особам, які затримані за підозрою у вчиненні злочину, особам, до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, а також при здійсненні досудового розслідування та судового провадження у випадках, коли захисник відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК) залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії. Постанова/ухвала слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду про залучення захисника за призначенням є обов’язковою для виконання. 

Згідно з п.1 частини першої статті 49 КПК захисник за призначенням залучається, зокрема, у разі, якщо відповідно до вимог ст. 52 Кодексу участь захисника є обов’язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника – наприклад у провадженнях щодо неповнолітніх; щодо осіб, відносно яких розглядається питання про застосування примусових заходів медичного характеру; щодо осіб, які внаслідок психічних чи фізичних вад (німі, глухі, сліпі, тощо) не здатні повною мірою реалізувати свої права; щодо осіб, які не володіють мовою, якою ведеться кримінальне провадження; щодо осіб, стосовно яких здійснюється спеціальне досудове розслідування або спеціальне досудове провадження, а також в інших випадках, визначених статтею 52 КПК.

Також Регіональний центр надає правову допомогу засудженим особам на підставі їх звернень.
За номером 0-800-213-103 до Регіонального центру можуть звернутися близькі родичі або члени сім`ї затриманого, якщо їм відома інформація про таке затримання.

   

banner am

   

career

   

logo openeurope

   

logo fullsize

   
   

fakt koruptsiji 1

   

1pracia

   

Reyestr GO

   

Анкетування представників ГО  

4

   

peremishcheni

   

ATO

   
   
DNA 219x116
   
   
   
© 2014 Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua